Facebook Şifremi Unuttum Ne Yapmalıyım? Unutulan Facebook Şifresini Öğrenme

marveausBilgisayar6 Yorum19 Kasım 2011

Facebook şifremi unuttum ne yapmalıyım diye düşünüyorsanız yazımızı okuyun. Unuttuğunuz facebook şifresini öğrenmek için aşağıda anlattıklarımız yapın.

Not : Facebook şifrenizi unuttuysanız bunu öğrenemezsiniz. Yani Facebook size şifrenizi hatırlatmıyor. Bunun yerine şifreyi yeniden oluşturmanızı sağlıyor. Sonuç olarak yeni bir şifre oluşturmuş oluyorsunuz ve bunu sadece siz biliyorsunuz.

Facebook şuan internetin en popüler sitelerinin başında geliyor kuşkusuz. Sürekli yenilenen özellikleriyle sanırız uzunca bir zaman da en popüleri olmaya devam edecek. Facebook’ta resim paylaşmaktan organizasyon yapmaya, oyun oynamaktan video paylaşmaya herkesin işine yarayacak mutlaka birşeyler var.

Peki facebook şifrenizi unuttuysanız ne yapacaksınız?

1- Facebook giriş ekranındaki Şifre ekranının altında “Şifreni mi unuttun?” yazan yere basıyoruz.

2- Karşınıza Hesabını Tanımla diye bir kısım gelecek. 3 tane bölüm göreceksiniz burada. Bunlar :

1- E-posta adresini veya telefon numaranı gir.

2- Facebook kullanıcı adını gir.

3- Adını ve bir arkadaşının adını gir.

Bu seçeneklerden herhangi birine istenilen bilgiyi giriyoruz böylece Facebook a kendinizi tanıtmış oluyoruz. Bence bunlardan en basiti e-posta adresimizi girmek.

3- Bunlardan birini girdikten sonra aşağıdaki Arama düğmesine basıyoruz. Eğer girdiğiniz bilgi doğru ise karşınıza Güvenlik Kontrolü kutusu geliyor. Burada gördüğünüz harf ve sayıları kutuya yazıyorsunuz. İki sözcüğün arasında bir boşluk olacak.

Eğer yazıları okuyamadıysanız farklı sözcükler dene (resimde altı kırmızı çizgili) yazan yere basın. Her iki sözcük değişecektir. Okunabilir yazılar çıkana kadar deneyin.

İsterseniz Sesli sınama yazan yere basarak bu yazıları dinleyerek öğrenebilirsiniz.

4- Bu yazıları girdikten sonra alttaki Gönder düğmesine basın. Böylece Facebook unuttuğunuz şifreyi yenilemek için size bir bağlantı gönderecek. Dikkat ederseniz size şifrenizi tekrar söylemiyor yani hatırlatmıyor. Şifrenizi yeniden oluşturmanızı istiyor.

5- E-posta adresinizi açarsanız Facebook tan e-posta (mail) adresinize size şifreyi yenilemek için gerekli olan yenileme bağlantısı (adresi) geldiğini göreceksiniz. Burada “şifreni yenilemek istedin devam etmek istiyorsan aşağıdaki bağlantıya tıkla” gibi birşeyler yazıyor.

6- Bu bağlantıya tıklayınca karşınıza yeni şifrenizi gireceğiniz ekran gelecek ve buradaki 2 kutuya da aynı şifreleri girerek aşağıdaki Değiştir düğmesine basarak yeni şifrenizi oluşturmuş olacaksınız.

bilgiliportal.net

Etiketler: , , , , , , ,

Facebook Şifremi Unuttum Ne Yapmalıyım? Unutulan Facebook Şifresini Öğrenme Hakkında Yapılan Yorumlar

 1. HATİCE diyor ki:

  BİR GÜN DE FA

 2. Adınız diyor ki:

  hiç bir şey olmadı dediklerinin hiç biri gelmedi

 3. melike diyor ki:

  bende çıkmıyo ki onlar 2 tane farklı bi şeyler çıkıyo

 4. emine diyor ki:

  Şifremi almak istiyorum

Facebook Şifremi Unuttum Ne Yapmalıyım? Unutulan Facebook Şifresini Öğrenme Hakkında Yorum Yaz

E-Bülten

E-Posta adresinizi aşağıdaki bölümden bültenimize ekleyerek yeni yazılarımızdan haberdar olabilirsiniz!


Aboneliğinizin onaylanması için lütfen verdiğiniz mail adresini kontrol ediniz.!

İletişim Formu