Alo 182 İle Randevu Alma. Alo 182 Randevu Ücretli Mi? Alo 182 Randevu Ücreti Ne Kadar?

marveausGenel, Sağlık5 Yorum8 Ağustos 2011

Alo 182 ile randevu almak için yapmanız gereken telefonunuzla 182 numarasını aramak. Merkezi Hastane Randevu Sistemi numarası olan 182 ile artık hastaneden randevu alabileceksiniz.

Alo 182 ile Nasıl Randevu Alacaksınız?

Ev, iş, ankesör ve cep telefonlarından 182 numaralı Sağlık Bakanlığı MHRS Çağrı Merkezi aranır. 182 numaralı telefonu arayan vatandaş tarafından çağrıyı karşılayan asistana (canlı operatör) randevu talebinde bulunulan vatandaşın T.C. Kimlik Numarası verilir. Asistan vatandaş bilgilerini doğrular.
Alo 182 ile Randevu İptal Etme?
Ev, iş, ankesör ve cep telefonlarından 182 numaralı Sağlık Bakanlığı MHRS Çağrı Merkezi aranır. Bu arama randevu zamanından önce yapılmalıdır. 182 numaralı telefonu arayan vatandaş tarafından çağrıyı karşılayan asistana randevu talebinde bulunulan vatandaşın T.C. Kimlik Numarası verilir. Asistan vatandaş bilgilerini doğrular. Vatandaş iptalini istediği randevusunun, tarih ve zamanını asistana iletir. Asistan tarafından ilgili randevu iptal edilir.
Mhrs Ne Demektir?

MERKEZİ HASTANE RANDEVU SİSTEMİ (MHRS), Sağlık Bakanlığı Türkiye’de daha etkin ve verimli bir şekilde sağlık hizmetlerine ulaşılması amacı ile yürürlüğe konulan Sağlıkta Dönüşüm Projesi ve bu program kapsamındaki çalışmaları büyük ölçüde gerçekleştirdi. Bu programın en önemli çalışmalarından biri de Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS).

MHRS; vatandaşların Sağlık Bakanlığı’na bağlı 2 ve 3. basamak hastaneler ile Ağız ve Diş Sağlığı Merkezleri için Alo 182 MHRS Çağrı Merkezi’ni arayarak canlı operatörlerden kendilerine istedikleri hastane ve hekimden randevu alabilecekleri uygulamanın adı.


Alo 182 Ücretli Midir?
Evet malesef bu sistem ücretlidir. Yani artık hastaneden randevu almakta paralı. Bu sistemin ücret tarifesini öğrenmek için tıklayın
Etiketler: , , , , ,

Alo 182 İle Randevu Alma. Alo 182 Randevu Ücretli Mi? Alo 182 Randevu Ücreti Ne Kadar? Hakkında Yapılan Yorumlar

 1. şener saygılı diyor ki:

  1 MAYIS günü alo 182 dedim mersin devlet hastanesinden kızıma randevu aldım 2 MAYIS günü hastaneye gittiğimimde bana bildirdikleri doktor bir yıl evvel hastaneden ayrılmış nasıl bir işleyiştir anlamadım hastanedekiler size tekrar numara verelim dediler fakat yeni sıra numarası ancak öğleden sonra bize geleceği için aşırı rahatsız oldum kızım okulundan kaldı benim tansiyon yükseldi birde 182 hizmet verdik diye emekli maaşımdan kesinti yapar ALLAH hayırlısını versin aALLAH yardımcımız olsun ALLAH bildiği gibi yapsın…

 2. ahmet keles diyor ki:

  68206035516 tcli göz muayenesi olma isiyorum vetc68203035670gözmuayenesi olmak istyiyorım

 3. ................. diyor ki:

  bnim ablam .. teleofonla nasıl arayacımı tam bilmiyon bna tam yardımcı olun ablam deli randavu albilirsem herkezzin içi rahatlıyacak am alamasam sonu kötül olcak geçen hafata küçük kardeşim aldı diye dövdü anneme söyliicekim bni tehtit eti lütfen yardım edinnnnnnnnnnnnnnnnnn:'(

 4. yok diyor ki:

  peki bu sistemde randevuyu aldında gitmesende randevu ücreti kesiliyormu ???

Alo 182 İle Randevu Alma. Alo 182 Randevu Ücretli Mi? Alo 182 Randevu Ücreti Ne Kadar? Hakkında Yorum Yaz

E-Bülten

E-Posta adresinizi aşağıdaki bölümden bültenimize ekleyerek yeni yazılarımızdan haberdar olabilirsiniz!


Aboneliğinizin onaylanması için lütfen verdiğiniz mail adresini kontrol ediniz.!

İletişim Formu