Merkezi Hastane Randevu Sistemine (MHRS) İnternetten Nasıl Kayıt Olurum? MHRS Sitemine İnternetten Üye Olmak

marveausHastane Randevu Alma, Sağlık54 Yorum24 Eylül 2011

Merkezi Hastane Randevu Sistemine (MHRS) İnternetten Nasıl Kayıt Olurum?

Bilindiği üzere, Sağlık Bakanlığı Türkiye’de daha etkin ve verimli bir şekilde sağlık hizmetlerine ulaşılması amacı ile Sağlıkta Dönüşüm Projesi’ni yürürlüğe koymuş ve bu program kapsamındaki çalışmaları büyük ölçüde gerçekleştirmiştir. Bu programın en önemli çalışmalarından biride Merkezi Hastane Randevu Sistemidir (MHRS).

MHRS nedir?

MHRS; vatandaşların Sağlık Bakanlığına bağlı 2 ve 3. basamak Hastaneler ile Ağız ve Diş Sağlığı Merkezleri için 182 MHRS Çağrı Merkezini arayarak canlı operatörlerden kendilerine istedikleri hastane ve hekimden randevu alabilecekleri bir uygulamadır.

MHRS’nin amaçları nelerdir?

 • Hastanelerde daha iyi bir kaynak planlanması (iş gücü ve teçhizat kullanımının etkin ve verimli planlanması) yapılarak vatandaş/hasta memnuniyetinin artırılması, hastanelerde kuyrukların azaltılması.
 • Hastanelerde kaynak kullanımının ve dağıtımının ölçülmesi (iş gücü, makine ve teçhizat kullanımının etkin ve verimli uygulanması)suretiyle; sağlık hizmetleri sunumunun, verim ve kalitesinin artırılması.
 • MHRS verileriyle, sağlık politikaları geliştirilmesine yardımcı olunması.

Alo 182 hizmeti ücretli bir hizmettir. Alo 182 ücretlerini görmek için tıklayın.

Alo 182 sistemi ücretli olduğu için internetten üye olarak bedava randevu alabilrisiniz.

MHRS Sistemine İnternet üzerinden kayıt olarak Alo 182 yi aramadan randevu alabilirsiniz.

Bunun için;

1- Sağlık Bakanlığı’nın Merkezi Hastane Randevu Sistemi sayfasına gidiyoruz. Sayfaya gitmek için tıklayın  http://85.111.7.201/Vatandas/giris.jsp.

Aşağıdaki gibi bir ekran gelecek karşınıza.

Üye olsaydık burada TC numaramızı ve şifremizi girip randevu alabilecektiniz.

2- Üye olmak için soldaki düğmeye Yeni Üye düğmesine basın. Karşımıza doldurmamız gereken aşağıdaki gibi bir form sayfası gelecek.

3- Buradaki bilgileri dolduruyoruz. Mutlaka doldurmamız gereken yerlerde siyah kutular çıkıyor.

Burada dikkat etmeniz gereken şey E-posta (e-mail) adresiniz. Bu adresinizi doğru girin çünkü formu doldurup alttaki Onay Kodu Gönder ‘e basınca bu e-mail adresinize bir kod gelecek. Bu kod olmadan üyeliğiniz başlamayacak.

E-mail adresiniz yoksa eğer tanıdıklarınızdan birinin e-mail (e-posta) hesabını kullanabilirsiniz.

4- E-posta adresinize gelen mailde bu kodu bulacaksınız ve artık TC numaranızı ve şifrenizi girerek randevu alabilirsiniz.

Not: Şuan MHRS internet sisteminde tüm hastaneler ve ağız ve diş sağlığı merkezleri yok. Zaman içerisinde tüm iller buraya eklenecek.

Etiketler: , , , , , ,

Merkezi Hastane Randevu Sistemine (MHRS) İnternetten Nasıl Kayıt Olurum? MHRS Sitemine İnternetten Üye Olmak Hakkında Yapılan Yorumlar

 1. SİBEL ULAŞ diyor ki:

  İyi çalışmalar,
  Ben Sibel Ulaş.5 kişinin giriş işlemini sorunsuz olarak gerçekleştirdim. Ancak;eşim Cengiz Ulaş ve annem Aysel Esmek girişlerinde sorun yaşadım.
  3.aşaamadaki onay kodu gönder.e basınca mail.adresime kod geldi ancak ekran.3.aşamada takıldı.Kod aktive olmadı.
  Şimdi bilgiler kayıtlı olduğu için yeni giriş yapamıyorum.Onay kodum aktive olmadığı için kullanamıyorum.

  Gereğinin yapılabilmesi hususunda
  Bilgilerinizi ricaederim.

  • marveaus diyor ki:

   sayın sibel hanım, öncelikle bilgiliportal.net sitesi ile Sağlık Bakanlığı’nın herhangi bir ilgili ve bağlantısı yoktur. Bu konuyu siteye koymamızın sebebi siz kullanıcılara faydalı olmak. O nedenle bu problemi sizin halletmeniz gerekir. Aşağıda bunu nasıl yapacağınızı anlattım umarım faydalı olur.

   Merak etmeyin kod aktive olmasa da ana ekrana tekrar gelin. burada yer alan PAROLA / KAYIT KODU GÖNDER E tıklayın. Ardından aktive olmayan kişinin TC numarasını ve o TC için kayıt yaparken kullandığınız e-posta (e-mail) adresini girin ve Gönder e basın. Sonra size şöyle bir mail gelecek. Merkezi Hastane Randevu Sistemi girişi için …………………….. T.C. Kimlik numaralı vatandaş için Parolanız: 12641264, Kayıt Kodunuzu aktive etmek için http://85.111.7.201/Vatandas/?kayit_kodu=RDN720V9L2&hasta_id=90987101 adresine tıklayabilirsiniz. MHRS sistemi ile ilgili sorunlarınız için mhrs@saglik.gov.tr adresine email gönderebilirsiniz.

   size gelen bu mailde, yukarıdaki koyu yaptığım yeri kopyalayın ve internet explorer ın adres satırına (yani sitelerin ismini yazdığını yere. www yazan yere) girin ve enter a basın. Karşınıza uyarı gelecek ve artık aktive olduğunu söyleyecek. Ben bunu bizzat denedim ve oldu .

   Karşınıza şöyle bir mesaj çıkacak.

   Onay işleminiz başarıyla tamamlanmıştır.
   Şimdi T.C. Kimlik numaranız ve parolanızla giriş yapabilirsiniz.

   umarım sorununuzu halledebilirsiniz.

 2. fatma diyor ki:

  kayıtta ben yanlışlıkla kendi adımı yazdım babamın T.C sini girmişim bana yardım edermisiniz lütfen randevi almam için babamın adına kayıt olmam gerekiyor lütfen yardım eden

 3. YAHYA ŞENKAL diyor ki:

  Giresun ilinde ikamet etmekteyim,İlhan özdemir devlet hastanesinden mhrs ‘ den internetten bir gün sonrası için ortopedi bölümünden randevu almaya çalışıyorum ancak gitmek istediğim polikliniklerin tamamamı dolu görünüyor, randevu alamıyorum. İlla hastaneye gidip bekleyerek sıra mı alamam gerekiyor. devlet memuru olarak görev yapıyorum. Zamanımı hastanede zayi etmek istemiyorum.Bu konuda ne yapmalıyım. Ayrıca hastaneye mesai dahilinde saat 15.00 den sonra gittiğimizde doktor bulamıyoruz poliklinikler kapanmış oluyor. poliklinik saatleri mesai durumuna göre ayarlanamaz mı? çalışmalarınızda başarılar dilerim.saygılar

 4. AHMET diyor ki:

  RANDEVU ALABİLMEK İÇİN

 5. AHMET diyor ki:

  HASTAHNE ÖNLERİNDE KUYRUK SORUNU KALMADI TEŞEKÜRLER SAĞLIK BAKANLIĞINA

 6. yavuz diyor ki:

  bu gün 16 082012 randevu alabileceğim enerken tarih 03 09 2012 diye cıkıyor ama randevu alı tıklayınca 15 günden sonrasına randevu verilmez deniyor. çözümü nedir.

 7. fatma kadıoğlu diyor ki:

  saygılarımla
  MHRS’den üyelik yaptım fakat yanlışlık sonuc doğum tarihi 1/1/1980 olarak yazılmıştır aslı 01/07/1956
  olması gerekiyor bir sorun yaşanmaması açısından 01/07/1956 olarak değiştirilmesini saygıyla rica ederim.

 8. Mhrs şifremi unttum nasıl aca bilrim emil adresimi telefondan kıramıyorum lütfen yardımcı olun.

  • marveaus diyor ki:

   merhabalar seyfettin bey, Mhrs şifresini unuttuysanız Parolamı Unuttum kısmında 2 seçenek var. Siz SMS ile hatırlatma kısmını seçmişsiniz. Malesef ben de denedim ancak SMS sisteminde bir sorun var sanırım bana da gelmedi şifre. Bu yüzden diğer seçeneği kullanın. Yani E-posta adresi ve TC kimlik no isteyen bölüme gelin. E-posa adresi şuna benzer. (isminiz@hotmail.com gibi.) E-posta adresizi ve TC kimlik numaranızı girerek şifrenizin e-posta adresine yollanmasını sağlayablirsiniz. Bunu denedim ve anında şifre e-postama geldi. buradaki e-posta adresi MHRS ye ilk defa kayıt olurken kullandığınız e-posta adresidir. Geçmiş olsun.

  • marveaus diyor ki:

   Seyfettin bey, şifreyi unuttuysanız yapmanız gereken Şifreyi Unuttum kısmını kullanmak. Buradaki SMS bölümü malesef hala çalışmıyor. O nedenle tek seçenek eposta ile hatırlatma bölümünü kullanmak. Buradan da sonuç alamıyorsanız MHRS Yardım adresine eposta göndermeniz gerekiyor. Adres şu : mhrs@saglik.gov.tr .
   Buraya durumu anlatan bir eposta(email) atarsanız size yardımcı olacaklardır. Ancak sizin gerçekten Seyfettin GÖZÜBÜYÜK olduğunuzu anlamaları için kimlik fotokopinizi de epostaya ilave etmeniz gerekebilir.
   geçmiş olsun.

 9. Rıza Aydoğan diyor ki:

  Merhaba ben Rıza Aydoğan internetten MHRS şifresini unuttum daha doğrusu eski sağlık karnesi ile imha etmişim sisteme kimlik bilgilerimle girmeye çalıştığımda bilgilerimin yanlış olduğu uyarısi ile karşılaşıyorum sisteme tekrar yeni kayıt oluşturmak istediğimde zaten sistemde varsınız kayıtların ilk oluşturulduğunda yazılan cep veya e posta adresini bilmiyorum denediklerim de sistemde kayıtlı değil ben 80 yaşındayım bu konuda bana yardımcı olmanız dileğiyle iyi çalışmalar başarılar.

  • marveaus diyor ki:

   Merhabalar Rıza Bey, sisteme zaten kaydolmuşsunuz. Bu yüzden sizin yapmanız gereken şifreyi hatırlatma bölümünü kullanmak. ancak hatırlamıyormuşsunuz. o halde yapmanız gereken MHRS Yardım adresine eposta göndermek. Adres şu : mhrs@saglik.gov.tr .
   Buraya durumu anlatan bir eposta(email) atarsanız size yardımcı olacaklardır. Ancak sizin gerçekten Rıza Aydoğan olduğunuzu anlamaları için kimlik fotokopinizi de epostaya ilave etmeniz gerekebilir.
   geçmiş olsun.

 10. adnan çınar diyor ki:

  annemin Mhrs parola unttum emil adresimi telefonuma alamıyorunm lütfen yardımcı olunmusuz.

  • marveaus diyor ki:

   Sayın Adnan bey, şifre hatırlatma bölümündeki SMS ile şifre hatırlatma malesef şuan çalışmıyor. Bu yüzden diğer seçeneği seçin. TC numaranızı ve Email (eposta) adresinizi girin. email adresinize şifreniz gelecektir. sağlıklı günler

 11. Esra üstün diyor ki:

  Kayıt olurken ufak bir hata yaptım onu nasıl düzeltebilirim?

  • marveaus diyor ki:

   Merhaba Esra hanım, eğer kayıt bilgilerinden bahsediyorsanız, giriş yaptıktan sonra Hesap Bilgileri yazan yere tıklayın. Karşınıza kayıt esnasında girdiğiniz bilgiler gelecektir. Buradan istediğinizi değiştirebilirsiniz.

 12. hatice diyor ki:

  ben bir sorun yaşıyorum annemin tüm bilgilerini girip kayıt etmiştim fakat hesap bilgilerinde kadın bölümü hariç hiç bilgi yok yeni üyede de zaten kayıt var diyor tlf la 182 den randevu almak zorunda kaldım bilgilernize annemin adı nazife çakır

 13. gülşen şahin diyor ki:

  merhaba emine şahin adına kayıt yaptırdım şimdi ise tc ve şifre ile girdiğimde bilgileri ekranda çıkmıyor kaydı olduğundan yeni kayıt kabul etmiyor randevu alamıyorum gulsa34@hotmail.com cevabınızı bekliyorum

  • marveaus diyor ki:

   Gülşem hanım, sisteme giriş mi yapamıyorsunuz yoksa giriş yapıyorsunuz ancak annenizin bilgileri mi yanlış gözüküyor. Eğer 1. seçenekteki gibi giriş yapamıyorsanız yazının sonundaki yorumlarda şifre hatırlatmayı anlattık. Eğer bilgileriniz yanlış gözüküyorsa sisteme girdikten sonra sağ tarafta Hesap Bilgileri kısmını göreceksiniz. Buraya basın ve karşınıza çıkan bilgileri kontrol ederek yanlış olanları düzeltin.
   hala sorun yaşıyorsanız mhrs@saglik.gov.tr adresine sorununuzu anlatan bir eposta (email) yazın.
   geçmiş olsun.

 14. PAKİZE OTAĞ diyor ki:

  SAYIN YETKILILER ONCEDEN HASTANE RANDAVU MERKEZINE ANNEM ICIN RANDAVU ALABILIYODUM SIMDIYSE DOGRU SIFREYLEDE GIRIYORUM SISTEM ANNEMIN BILGILERINI GOSTERMIYOR RANdavu ALAMIYORUM BANA LUTFEN YARDIMCI OLUN.

  • marveaus diyor ki:

   Pakize hanım, sisteme giriş mi yapamıyorsunuz yoksa giriş yapıyorsunuz ancak annenizin bilgileri mi yanlış gözüküyor. Eğer 1. seçenekteki gibi giriş yapamıyorsanız yazının sonundaki yorumlarda şifre hatırlatmayı anlattık. Eğer bilgileriniz yanlış gözüküyorsa sisteme girdikten sonra sağ tarafta Hesap Bilgileri kısmını göreceksiniz. Buraya basın ve karşınıza çıkan bilgileri kontrol ederek yanlış olanları düzeltin.
   geçmiş olsun.

 15. ilknur diyor ki:

  randevu alma sistemine üye oldum ve randevu aldım e mail adresime bilgiler gönderildi kontrol etmek için mailime girmek istedim ama başkası tarafından kullanıldığını öğrendim o yüzden e mail adresimi değiştirdim şimdi randevu sistemine girip emailimi yenileyip yarınki randevu saatimi öğrenmek
  istiyorum acil teşekkürler

  • marveaus diyor ki:

   ilknur hanım malesef bu durumda yapacak birşey yok. normalde şifre hatırlatma kısmında SMS (mesaj) yoluyla şifre hatırlatma bölümü de var ancak deneme yaptık sms göndermiyor. şunu yapabilirsiniz. mhrs@saglik.gov.tr adresine eposta yollayarak durumu anlatırsanız sanırım yardımcı olacaklardır.
   sağlıklı günler

 16. Enter your name... diyor ki:

  Merhaba ben ÖZKAN oğluma randevu almak istiyorum tc numarasını verince dedesinin ismi çıkıyor ve randevu alamıyorum bulunduğum ilin sgk yı aradım orda sorun yok 182 yi aradın buradan myl atmam gerektiğini söyledi bukonuda yardımcı olursanız sevinirim.

 17. kübra diyor ki:

  ya şifrenizi yenilemeniz gerekiyor diyor ama olmadı yok özel karakter yok 6 karakter ne bu ya biri bana yardmcı olurmu

 18. cemilmemiş diyor ki:

  hastahaneler,randevu sistemine giriş ,yapılamıyor şifreyi neden kabul etmiyor izah ederseniz sevinirim.

 19. zeynep diyor ki:

  Ben bu yeni sistei beğenmedim . eskisi gayet iyidi. lütfen eskisini uygulayın .

 20. selda diyor ki:

  sürekli olarak mhrs den randevu alıyordum ancak bugün denediğimde şifremi kabul etmedi yeni şifre istediğimde mailime eski şifremi gönderiyor dolaysıyla madur oldum lütfen yardımcı olun. biran önce tedevi olmma lazım saygılar.

 21. cafergök diyor ki:

  bu işlemleri sadece tc nosuyla daha sağlıklı olur şifre de sorun yaşıyoruz 1 ay ı geçti internetten randevu alamıyorum 182 de ücretli acaba başka nedenlermi var

 22. nurbanu diyor ki:

  esım anneme hesap acmıstı e-mail gırmemıs telefonda gırmemıs sıfresını unuttu ve bız yenı sıfre alamıyıruz uyelık ıptalı gıbı bıseyde yokkı yenı hesap alalım ne yapcaz bılmem bır yardımcı olurmusunuz ne denedıysem olmuyor acıl cevap lutfen

 23. semiemir diyor ki:

  mrh giriş yaparken parolamı dogru giriyorum ama sistem parola hatalı oldugunu söylüyo bu yüzden internetten randevu alamıyorum lütfen yardımcı olurmusunuz?

 24. celal diyor ki:

  ben mhrs üyesiyim.şifremi yazıp randevu almak istediğimde sürekli hatalışifre yazıyor.hatanın düzeltilmesini arz ederim

 25. ibrahim temel diyor ki:

  gönderilen parolayı yazıyorum fakat hatalı parola girdiniz yazıyor lütfen düzelte bilirmisiniz

 26. necla diyor ki:

  yandaldan çocuk için rendevu almak istiyorum keremcan şair 308118…… tc sini kiriyorum tc yle isim uymuyo diyo tc doğru anadalda çıkıyor yandalda çıkmıyor

 27. fatime kartal diyor ki:

  şifremi unuttum yeniden üye olmak istiyorum

 28. Mikail diyor ki:

  ıyı günler ben hastahanededen randevu almaya çalıstığımda kendi TC kimlik no giriş yapıyorum Benim TC kimlik nomarama BaŞka isim cıkıyor ne yapmam lazıım
  Gereğini yapılmasına arz ederim

 29. abdul kadir diyor ki:

  Sayın Arkadaşlar: Öncelikle anneme randevu aldım fakat şifresini kısa bir süre içinde unuttum ve şifre bulmak için gerekenleri yaptım fakat bir türlü beceremedim şifremi bulmak için siz sayın arkadaşlar dan yardım istiyorum lütfen bu cagrıma cevab verin….

 30. berivan diyor ki:

  merhabalar.. ben sistemde katıtlıyım yalnız sistemde kayıtlı olan e.mail ve tel numarası arkadaşıma aitti. o arkadaşa ulaşamıyorum. bunu değiştirmek istiyorum ne yapmam gerek?

 31. semahat diyor ki:

  üyeliğimi iptal etmek istiyorum

 32. nigar akbulut diyor ki:

  benim randevuları yiğenim alıyordu şifreyi unutmuş kimlik bilgilerini de yanlış yazdığı için bir türlü öğrenemiyorum kayıtlı telefon nosu iptal olduğu içinde sms yolundan da öğrenemiyorum bana şifremi gönderirmisiniz teşekkür ederim

 33. mahir diyor ki:

  Merhabalar ben annemin kaydını yapmaya çalışıyorum ama bütün bilgileri doğru girdiğim halde “Mernis doğrulama sırasında hata oluştu !!!” gibi bi hata verip kayıt yapmıyor.

 34. Adem YAŞAR diyor ki:

  ben kendime randevu almak için giriş yaptığımda “PROD state`inde pool`dan veritabanı bağlantısı alınmaya çalışılırken hata oluştu. Connection Cache with this Cache Name is Disabled” hatasını veriyor ne yapmalıyım..

 35. bilnaz diyor ki:

  mhrs den kendim internetten randevu almak istiyorum

 36. Adınız diyor ki:

  telefonu olmayanlar ve telefon kullanmayalar, interneti olmayanlar ne yapacaklar? e-mail kullanmayan buraya neden yazamıyor?

 37. nur diyor ki:

  cocuk pıskıyatrı ye randevu almak ıstıyorum nezaman almamm gerkıyor randevu vermıyor yardımcı olurmusunuz

  • marveaus diyor ki:

   merhabalar, hastane randevu sistemi çocuk psikiyatriye randevu malesef vermiyor. bu yüzden hastaneyi arayıp bizzat alacaksınız randevuyu. ya da hastaneye giderek almanız gerekecek.

 38. sibel diyor ki:

  merabalar şifremi unutmuştum telefona msn ile gönderildi fakat gelen parolayı yazdığımda hatalı parola yazıyor ne yapa bilirim

 39. Adem diyor ki:

  MHRS sisteminde kaydım vardı.İletişim telefonum değişti. Yeni telefonumu nasıl kayıt yaptırabilirim.

 40. zülfiye diyor ki:

  ben mhrs ye evlenmeden önce kayıt olmuştum fakat evlendikten sonra soyadı değişikliğini yapamadım 182 yi arayıp sordum nüfustan değiştirin dedi nüfusa gittim buran otomatik güncellendi soyadınız dendi mhrs deki kızlık soyadımı nasıl degiştiricem bilemiyorum bi yardımcı olursanız çok sevineceğim

 41. murat sağdıç diyor ki:

  başvuruda tlf.numarasında hata oluştuğu yazıyor.üyelik yapamıyorum.

Merkezi Hastane Randevu Sistemine (MHRS) İnternetten Nasıl Kayıt Olurum? MHRS Sitemine İnternetten Üye Olmak Hakkında Yorum Yaz

E-Bülten

E-Posta adresinizi aşağıdaki bölümden bültenimize ekleyerek yeni yazılarımızdan haberdar olabilirsiniz!


Aboneliğinizin onaylanması için lütfen verdiğiniz mail adresini kontrol ediniz.!

İletişim Formu